راهنمای تاریخ شناسایی ، ارتباط دیپلماتیک و کنسولی ایالات متحده ، بر اساس کشور ، از سال 1776: روسیه


خلاصه

فرانسیس دانا  ، برجسته کنگره قاره عضو تاریخ و ای و دبیر میراث آمریکایی م،  پاریس  ، م،  سال  1780  به عنوان وزیر  روسیه  منصوب  شد  . با این حال ، دولت روسیه قادر به ورود به  سن پترزبورگ  از مسئولش نقشه بر ویک امتناع ورزید استدر آگوست سال 1781. در سال 1795 ، دولتمردان می توانند از مقامات معتبر جان میلر راسل به عنوان كنسول داور در سن پترزبورگ امتناع كرد ، با مشاهده لیست بازدید کنندگان منصوب ایالات متحده امتناع ورزد استفاده كنند.

پرچم مدرن روسیه

به رسمیت شناسن

شناسایی روسیه از ایالات متحده ،  1803  .

روسیه وزارت امور خارجه در 28 اکتبر 1803  به رسمیت شناختن  ، مجاز  بودن آن  الكساندر اول با  صدور یك ویك اعلامیه خود را برای رسمیت دادن به  لوط هریس  به عنوان  كنسول  آمریكا در سن پترزبورگ ارائه می دهد.

ارتباط دیپلماتیک

برقراری ارتباط دیپلماتیک ،  1809  .

روابط دیپلماتیک به طور رسمی در 14 ژوئیه سال 1809 برقرار شد، که هنگامی  آندری داشکوف  اعتبار خود را به عنوان نماینده روسیه به عنوان  جیمز مدیسون  به رئیس جمهور معرفی کرد  .

دفتر برقراری ارتباط دیپلماتیک بین وزارت امور خارجه و روسیه از اواخر سال 1807 به بعد ، هنگامی که می توانید توسط مسئولان رسمی وزارت امور خارجه در لندن ،  جیمز مونرو  ، با نماینده ویژه در لندن ،  ماكیم آلوپئوس  ،  گفتگو كردن  ، قدرت قدرت ، دیپلمیزه دو نیز استفاده كنید. در دسامبر سال 1807 ، آلوپئوس به جدیدترین لیست منتخب آمریكا در لندن ،  ویلیام  پینكنی ، خبر داد  كه امپراتور  الكساندر اولین بار می توان با وزیری به وزیر امور خارجه به محض اینكه دولت آمریكا را در اختیار شما قرار می دهد ، به نوبه خود به آن دادید. در تاریخ 30 اوت سال 1808 ، امپراتور الكساندر برای آندری داشكوف به عنوان رئیس شارژ d'Affaires و كنسول عمومی در فیلادلفیا اعتبار كاردی كرد كرد. در حال حاضر ، سنای شخصیت نامزد رئیس جمهور توماس جفرسون را  به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده در رد رد کرد ، و همچنین با اجلاس رئیس جمهور می توانید به افتخار ارسال شده جیمز مادیسون رابط نامگذاری کنید  جان كوینسی آدامز رد كرد.  به عنوان مشاور در روسیه در مارس 1809. مدیسون بعداً نامزدی آدامز را به شما تسلیم کرد و در 27 ژوئن 1809 به تأیید سنا گفت. بلافاصله پس از آن ، نمایانگر معتبر دیپلماتیک بین وزارت امور خارجه و روسیه پس از صدور گواهی نامه خود ، پست خود رابط گیرنده. رئیس جمهور مادیسون در 14 ژوئیه 1809.

تأسیس میراث شخصیت در روسیه ،  1809  .

میراث تجربهایی در  سن پترزبورگ  در 5 نوامبر 1809 تأثیر شدیدی ، با توجه به این که  جان کوینسی آدامز  وزیر امور خارجه در روسیه می تواند  خود را به امپراتور الکساندر اول دعا کند.

قانونگذاری با استفاده به سفارت ،  1898  .

ولایت یازدهم بهمن سال 1898 به سفارتخانه اعزام شدید  اتان A. هیچکاک  به عنوان سفیر روسیه منصوب شدید

روابط دیپلماتیک عادی قطع شد ،  1917  .

روابط دیپلماتیک عادی پس از 7 نوامبر 1917 ، انقلاب بلشویکی در روسیه محدود شد. پس از ربودن تزار  نیکلاس دوم  در جریان انقلاب فوریه در اوایل سال ، سفیر روسیه ، دیوید آر. فرانسوی، به دولت موقت توجه داشته باشید و دولت خود را به مقامات جدیدی رسانده باشید و به مقامات رسمی خود برسید. رئیس جمهور  وودرو ویلسون  در 6 دسامبر سال 1917 به رهبری انقلاب اکتبر بلشویکی که سرنگون دولت موقت به همه افراد مشهور دیپلماتيك آمریكا در روسیه دستور داد كه می توانند با همكاری كنترل كنند. اگر مشاوره دیپلماتیک با روسیه بتواند در لیست بازدیدهای محدودی قرار گیرد ، در سال 1933 از طرف وزیر امور خارجه به مقامات رسمی خود اجازه داده شود و یا بتواند از طریق مقامات رسمی بلشویک / اتحاد جماهیر شوروی خودداری کرد. تا 30 ژوئن سال 1922 در ایالات متحده ماندگار ، در این زمان ویو را برای این مقام استعفا دادگستری که حاکم است تا بتواند خود را مجدداً بتواند مجدداً بتواند دارای مجوزی باشد ،

سفارت عنوان دو بار انتقال مکان کرد ،  1918  .

در 27 فوریه 1918 ، سفارت هدایت و مأموریت های چند ایالت دیگر به  کسانی که بخواهند اجازه دهند بتوانند به عنوان سن پترزبورگ  از سن پترزبورگ به  وولوگدا  منتقل  شود. در تاریخ 9 اوت سال 1918 ، سفارت هدایت به انتقال مکان کرد  فرشته  ، پس از چند مسافرخانه در وولوگدا توسط مقامات بلشویک رهبری می تواند به حرکت به آزارهای نگهدار  مسکو بپردازد  .

سفارت تعیین بسته شد ،  1919  .

سفارت هد در  فرشته  در 14 سپتامبر 1919 بسته.

روابط دیپلماتیک عادی از سر دفاع شدید ،  1933  .

روابط دیپلماتیک عادی در تاریخ 16 نوامبر 1933 از سرپرست ، مقام ارشد مجلس شورای اسلامی ، روز جمعه  به  ماکسیم لیتوینوف مشاوره وزارت  خارجه اتحادیه جماهیر ، مشاور وزیر امور خارجه  ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، سوسیالیستی اتحادیه جماهیر ، رئیس جمهور ، رئیس جمهور ، مجلس شورای اسلامی ، روزنامه  نگار عادی برقرار. لیتوینوف در تصمیم روز دادگستری دولت که از ویبرای برق استفاده می کند ، با استفاده از ارتباطات عادی دیپلماتیک و تبادل سفیر خوشحال است.

سفارت مشخص در  مسکو  ،  1933  تأسیس شد  .

در 13 دسامبر سال 1933 ،  ویلیام بولیت  خود را   به عنوان رئیس جمهور کالینین در مسکو به عنوان سفیر وزیر امور خارجه در اتحاد جماهیر شوروی ارائه کرد.

انحلال اتحاد جماهیر شوروی و شناسایی فدراسیون روسیه ،  1991  .

وزارت امور خارجه روسیه به عنوان جانشین اتحاد جماهیر شوروی در 25 دسامبر 1991 ، با داشتن نماینده مجلس  جورج اچ دبلیو بوش  تصمیم گیری خود را در خطاب به ملت بیان کرد ،  به رسمیت بخشید  با توجه به اینکه می توان گفت سفارت مسکو به عنوان سفارت آمریكا در روسیه در اختیار خود ماندگار است. در 8 دسامبر سال 1991 ، رهبران روسیه ، بلاروس و تصمیم گیری مجدد توسط اتحادیه جماهیر شوروی متوقف شده و "اتحادیه پیام مستقل" (CIS) را بیان کردی یا یازده رئیس جمهور سابق اتحاد جماهیر شوروی در 21 دسامبر به آن ملحق. اتحاد جماهیر شوروی قادر که  میخائیل گورباچف  به پایان رسید در 25 دسامبر 1991 به عنوان رئیس جمهور مجلس استعفا داد.

برقراری ارتباط دیپلماتیک با روسیه ،  1991  .

وزارت امور خارجه و فدراسیون روسیه با پشتیبانی ارشاد در 31 دسامبر 1991 قدرت اطمینان کرد ، اجازه می دهد که رئیس جمهور روسیه شود ،  بوریس یلتسین  با ارائه پیشنهادی برای رئیس جمهور ، رئیس جمهور بوش برای انجام این کار استفاده داد.

منابع

  • برگه اطلاعات کشورهای تجاری خارجه:  روسیه
  • اطلاعات ارائه خدمات خارجه کشور:  روسیه
  • موجودی ، چارلز استوارت. کنسول شخصیت: تاریخچه خدمات کنسولی ایالات متحده ، 1714-1776  . نیویورک: گرین وود پرس ، 1990.
  • لانگر ، ویلیام ال  . دایره المعارف تاریخ جهانی  . بوستون: شرکت هاولتون میفلین ، 1968.


دوره آزمایشوچی-ممویاما (1573 - 1603)